Explore the Florida Gulf Coast through its Golf Courses

CITY OF BRADENTON AMATEUR CHAMPIONSHIP RESULTS

November 10, 2019

AT RIVER RUN GOLF LINKS
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
CHAMP PROKAY, RYAN 71 65 136 1
CHAMP KUPNIEWSKI, CHRISTOPHER 72 67 139 2
CHAMP COX, SCOTT 68 71 139 3
CHAMP GRONDAHL, PAUL 68 72 140 4
CHAMP HEWLIN, JOHN 73 70 143 5
CHAMP RONDEROS, EDUARDO 71 73 144
CHAMP RAYMOND, JACKSON 71 74 145
CHAMP ROSS, JARED 72 74 146
CHAMP HENDRIX, GREG 73 73 146
CHAMP REDMOND, MATT 73 77 150
CHAMP WALTERS, PHIL 70 81 151
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
1ST FLT CLARKSON, JOE 75 68 143 1
1ST FLT WENCK, RAY 78 70 148 2
1ST FLT FARAONE,MICHAEL 74 75 149 3
1ST FLT MILLER, MIKE 74 76 150 4
1ST FLT GILBERT, KEVIN 74 77 151 5
1ST FLT WHELAN, ERIC 79 77 156
1ST FLT REDMOND. TYLER 78 81 159
1ST FLT KIGONGO, EUSTACE 81 78 159
1ST FLT COX, KENNETH 81 78 159
1ST FLT SHERWOOD, SHANE 80 80 160
1ST FLT MUNGILLO, RANDY 81 81 162
1ST FLT ELLIOT, LAWRENCE 81 85 166
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
2ND FLT BARRETT, COLE 84 70 154 1
2ND FLT BILLINGS, RYAN 85 73 158 2
2ND FLT CHARANIA, MOE 82 77 159 3
2ND FLT KIGONGO, KEN 82 78 160 4
2ND FLT REDMOND. CARL 82 80 162 5
2ND FLT CURRAN, MARK 86 77 163
2ND FLT EGAN, PAT 85 83 168
2ND FLT DEAN, CAS 84 85 169
2ND FLT MULDOON, TIM 86 84 170
2ND FLT ETCHEVERRY, MIKE 85 86 171
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
3RD FLT STANCIL, CHAD 89 75 164 1
3RD FLT GILBERT, MICHAEL 87 84 171 2
3RD FLT COFFEY, CRAIG 89 84 173 3
3RD FLT KELLER, ROY 91 83 174 4
3RD FLT DANCSAK, ED 88 92 180 5
3RD FLT BOOTH, ROOSEVELT 92 92 184
3RD FLT BUMGARDNER, TREY 97 88 185
3RD FLT VERICKER, EVAN 94 102 196
3RD FLT YUN, NIXON 90 w/d w/d
3RD FLT HENDRIX,TIM 93 w/d w/d
3RD FLT LUIGI, TARIQ 93 w/d w/d
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
S-1ST WHITE, TOM 71 74 145 1
S-1ST CLARK, TOM 72 75 147 2
S-1ST KIRCHNER, KEN 76 73 149 3
S-1ST GALE, JEREMY 74 75 149 4
S-1ST SOUCIE, BILL 75 76 151 5
S-1ST WARREN, GUY 75 77 152
S-1ST MORRISSEY, TIM 75 78 153
S-1ST HACKEL, DOUG 76 79 155
S-1ST BEST, BEN 78 79 157
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
S-2ND LEE, DAVID 80 71 151 1
S-2ND POWERS, MARK 79 74 153 2
S-2ND WAUGH, DAVID 81 74 155 3
S-2ND THORPE, BOB 80 76 156 4
S-2ND KWASNY, MIKE 80 78 158 5
S-2ND ZAJDEL, ADAM 85 73 158
S-2ND JASECKI, MICHAEL 82 82 164
S-2ND EPSTEIN, JONATHAN 85 85 170
S-2ND BISTARKEY, MICHAEL 89 84 173
FLIGHT NAME 1st Round 2nd Round FINAL Place
SS ASH, JERRY 74 69 143 1
SS PFROGNER, JIM 72 73 145 2
SS FOURNIER, FRAN 77 74 151 3
SS SCHIED. ED 77 76 153 4
SS KNOWLES, MIKE 77 77 154 5
SS POWERS, TOM 73 81 154
SS WHITE, JIM 81 80 161
SS SNELSON, TOBY 81 85 166
SS MILLER, RUSS 82 85 167
SS SPENCE, CHRISTOPHER 97 84 181
SS CHAMPAGNE, BRADLEY 96 110 206
SS RIESE, DOC 86 D/Q D/Q

s.

RECOMMENDED STORIES